Trendy, které stěnám sluší

Oživit některou ze stěn v interiéru nemusí být vůbec těžké. I váš domov může být trendy a nadčasový, když některou z místností protkáte osobitým stylem. Jakým způsobem dekorovat stěny v moderním prostoru?

 

Kouzlo přírodního materiálu

Příroda interiéru sluší – asi proto, jak harmonické je finální vyznění místnosti, protkané příjemnými dojmy. Ani kamenné obklady nejsou tak chladné, jak na pohled vypadají – namísto toho dotvářejí jedinečnou a elegantní koncepci interiéru. Podobně tomu je také u dřevěných obkladů. Právě dřevo zažívá velký návrat – zejména v podobě opracovaného starého dřeva, které nese sympatickou patinu a osobité kouzlo. Přírodní materiály navíc zaujmou působivou strukturou i neotřelou atmosférou, kterou v prostorách vyvolávají. Hodí se stejně dobře do ložnice, jako do reprezentativních prostor. Svým vzhledem potěší také v rustikálních stavbách, chalupách či srubech.

 

Trojrozměrné hrátky

Zajímavou možností, jak velkolepě ozvláštnit interiér, je trojrozměrný obklad či tapeta. Optický klam totiž dokáže zaujmout, vytváří originální finiš a stává se nepřehlédnutelnou dominantou místnosti. Tato varianta se hodí spíše do jednoduchých až minimalistických prostor – aby nedošlo k přehlcení koncepce a motiv nerozbil celkové dojmy. Při správném výběru dokáže 3D obklad či tapeta vykouzlit vizuální zvětšení či zmenšení prostor. Zkrátka a dobře – i stěna může klamat tělem. Pro koho jsou vhodné trojrozměrné dekorace? Přece pro milovníky designu a umění.

 

Dekorativní stěrky pro náročné

Pokud chcete dosáhnout těch nejluxusnějších dojmů, pak je na čase poohlédnout se po dekorativní stěrce. Trendem je nejen povrch napodobující betonovou stěnu, ale i další zajímavé dekory. Hladká plocha beze spár přináší jemnou texturu stěrky a finální vzhled, kterým může být právě styl surového betonu nebo dokonce metalický lesk v mnoha odstínech. Výhodami jsou pak vysoká odolnost, životnost a estetičnost.

Výsledkem použití dekorativní stěrky, která je dostupná v různých odstínech, jsou až noblesní dojmy, které se neztratí ani v tom nejnáročnějším interiéru. Navíc se hodí kamkoli – pro zvelebení interiéru i exteriéru. Ve finále se velmi dobře kombinuje s doplňky i okolním vybavením, ať už zmíníme materiály jako jsou sklo, kov, dřevo nebo živá zeleň. Celistvý povrch stěrky se hodí také do koupelny nebo namísto obkladu za kuchyňskou linku. Oživit lze stěnu kdekoli – a nejen to. Nakonec je stěrka použitelná také na pracovní plochu či nábytek. Ve výsledku tak můžete bydlet jako samotný interiérový designér – vkusně a stylově, přesně podle svých představ.

Mohlo by vás zajímat

Betonová stěrka v koupelně – 4 důvody, proč se s ní nespletete

Nemusíte být interiérový designér, abyste vykouzlili elegantní, funkční a jedinečné...

Objevte kouzlo elegance: dekorativní stěrka v kuchyni

Přemýšlíte nad zvelebením vaší kuchyně? Zapomeňte na tradiční obklady. Hledáte-li...

Rychlý kontakt


Chráněno službou reCAPTCHA | Ochrana soukromí | Smluvní podmínky